Dyplom

Prof. dr hab. n. med. Aleksander Sieroń, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach został wyróżniony Odznaką Honorową za zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

medalOdznaka, nadawana przez Ministra Gospodarki, honoruje osoby fizyczne i podmioty zbiorowe aktywne na polu gospodarki i wnoszące istotny wkład w jej rozwój. Jest przyznawana za  wybitne osiągnięcia w sferze innowacji, promocji polskiego przemysłu, wdrażania nowych technologii, prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej oraz wprowadzania efektywnych metod zarządzania.

Wyróżnienie wręczono podczas  jubileuszowego koncertu z okazji 25-lecia Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, który odbył się 12 października w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]