Plakat UT

Wykładowca Katedry i Kliniki Rehabilitacji Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM mgr Ewa Detko zajęła IV miejsce w swojej grupie wiekowej w biegu ULTRA-TRAIL DU MONT BLANC.

Trasa UTMB 2015 prowadziła dookoła masywu Mont Blanc przez Francję, Włochy i Szwajcarię. Uczestnicy zawodów musieli pokonać 170 km z licznymi przewyższeniami wynoszącymi w sumie 10000 m. Limit czasowy na pokonanie tego dystansu wynosił 46 godzin i 30 minut. mgr Ewa Detko była jedyną Polką, ze 132 kobiet, biorących udział w tym biegu i zajęła 81 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet, a w swojej grupie wiekowej (V2F) IV miejsce z czasem 43 godziny 42 minuty 49 sekund. Gratulujemy!

mgr Ewa Detko

Więcej informacji na stronie www.ultratrailmb.com.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]