9 października br. Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM zorganizował Dzień Otwarty dla wszystkich, którzy myślą o podjęciu studiów na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym i ratownictwie medycznym.

Licealistów powitali Prodziekani Wydziału: prof. dr hab. n. med. Jacek Kasperski i dr hab. n. med. Zenon Czuba, a dr n. med. Karolina Lau wygłosiła wykład pt. „Stres i jego znaczenie w pracy lekarza”. Wydział odwiedziło blisko czterysta  młodych osób, dla których przygotowano wiele warsztatów i pokazów. Młodzież mogła zapoznać się z bogatą ofertą Wydziału, zwiedzić poszczególne katedry i porozmawiać z pracownikami oraz studentami, którzy przekazali uczniom wiele przydatnych informacji na temat rekrutacji, studiowania na Wydziale oraz studenckiego życia .

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]