Plakat Konferencji

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na drugą edycję konferencji poświęconej postępom w arytmologii i elektroterapii.

Konferencja „Postępy w arytmologii i elektroterapii” adresowana jest do Lekarzy Praktyków, do tych z Państwa, którzy codziennie spotykają się z problemem klinicznym, jakim są arytmie serca.

Wzorem roku ubiegłego chcielibyśmy w gronie znakomitych wykładowców oraz praktyków  przedstawić Państwu aktualny stan wiedzy z zakresu tych dziedzin kardiologii. Odpowiadając na powszechne zapotrzebowanie na wiedzę „użyteczną w praktyce”, w każdej sesji przedstawione będą przykłady kliniczne- nie tylko te proste i oczywiste, ale również te, w których pojawiają się wątpliwości i nie można znaleźć jednoznacznej odpowiedzi w obowiązujących zaleceniach i standardach. Sesje będą prowadzone z wykorzystaniem zestawu do głosowania, co zapewni ich interaktywny charakter i będzie stanowiło możliwość sprawdzenia wiedzy przez Uczestników konferencji.

Tegoroczne zajęcia warsztatowe będą obejmowały analizę ustawień stymulatora serca, odczyt programatora ICD, zaprezentowane zostaną techniki implantacji urządzeń do elektroterapii, jak również możliwości diagnostyki telemetrycznej. Planujemy także zorganizowanie odrębnej sesji dla personelu pielęgniarskiego oraz techników medycznych poświęconą rejestracji zapisu EKG u chorych z implantowanymi urządzeniami wszczepialnymi.

Konferencja „Postępy w arytmologii i elektroterapii” przygotowana przez zespół I Katedry i Kliniki Kardiologii WL SUM w Katowicach odbędzie się pod patronatem trzech Sekcji PTK: Sekcji Rytmu, Sekcji Echokardiografii i Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny.

Serdecznie zapraszamy do udziału. Mamy nadzieję, że w tym roku także zaszczycą nas Państwo swoją obecnością,
W imieniu Komitetu Organizacyjnego

Prof. dr hab. med. Katarzyna Mizia - Stec