Uhonorowani

3 października  br. na Zamku Królewskim w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia medalu Gloria Medicinae osobom szczególnie zasłużonym w dziedzinie medycyny. Wśród wyróżnionych prestiżowymi orderami znalazł się prof. dr hab. n. med. Jacek Gawrychowski, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego  Chirurgii Ogólnej Wydziału Lekarskiego  z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM. Dekoracji Medalem Gloria Medicinae dokonali: Kanclerz Kapituły, prof. dr hab. med. Wojciech Noszczyk i Sekretarz Kapituły, prof. dr hab. med. Tadeusz Tołłoczko.

Medal Gloria Medicinae nadawany jest przez Polskie Towarzystwo Lekarskie za wybitne zasługi dla medycyny. Odznaczenie ustanowiono w 1990 roku z inicjatywy prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, prof. Jerzego Woy-Wojciechowskiego.

Uhonorowani

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]