WFzOML ul. Jedności 8

22-23.10.2015r

Miejsce: budynek Wydziału, Sosnowiec, ul. Jedności 8  od godz. 1200 do godz. 1600

22-23.10.2015r

• Wystąpienie Dziekana Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach  Prof. dr hab. Stanisława Boryczki.
  • Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego.
  • 22.10.2015r     Wykład: Historia reklamy środków leczniczych  Mgr Grzegorza Mart.

23.10. 2015r    Wykład: Historia reklamy środków leczniczych Mgr Grzegorza Mart.

23-24.10.2015r

Prezentacja wybranych Katedr

1200  - 1600       Zwiedzanie Katedr, zapoznanie się z metodami prowadzenia ćwiczeń, wyposażeniem sal laboratoryjnych, przykładowymi ćwiczeniami, spotkania z nauczycielami akademickimi, studentami‍‌ z Samorządu Studenckiego i Kół Naukowych.

Program warsztatów:

1. Katedra i Zakład Genetyki Medycznej: Genetyczna ruletka – poznaj tajemnice neurogenetyki.
    2. Zakład Chemii Analitycznej: Zostań chemicznym czarodziejem.
    3. Katedra i Zakład Żywności i Żywienia: Zafałszowania i skażenia żywności.
    4. Katedra i Zakład Immunologii i Serologii: Co kryje kropla krwi?
    5. Katedra Farmacji Stosowanej. Zakład Technologii Postaci Leku: Zajrzyj w głąb inhalatora.
    6. Katedra i Zakład Biochemii: Laboratorium biochemiczne Harrego Pottera.
    7. Katedra i Zakład Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa: Rośliny źródłem zdrowia.
    8. Katedra i Zakład Biofarmacji: Chemia jest piękna, a farmacja jeszcze piękniejsza.
    9. Katedra i Zakład Podstawowych Nauk Biomedycznych: Czym jest podczerwień?
    10. Katedra Chemii Organicznej: Chemia organiczna kolorowa, ciekawa i tajemnicza.
    11. Katedra i Zakład Biofizyki: Zastosowanie spektroskopii EPR w medycynie i farmacji.
    12. Zakład Parazytologii: Randka ze stawonogami.
    13. Zakład Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej: Za drzwiami laboratorium biotechnologicznego.
    14. Biblioteka: Do Biblioteki zapraszamy – tam wiedzę poszerzamy!
    15. Zakład Kosmetologii Katedry Kosmetologii: Tradycyjne i innowacyjne zabiegi proponowane przez współczesną Kosmetologię.
    16. Katedra i Zakład Mikrobiologii i Wirusologii: Czy grozi nam era post-antybiotykowa?
    17. Katedra i Zakład Biologii Molekularnej: Od genu do białka.
    18. Katedra Analizy Instrumentalnej: Spektrometria mas, czyli jak zobaczyć niewidzialne.
    19. Katedra i Zakład Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej: Z medycznym laboratorium diagnostycznym za pan brat.
    20. Katedra Nauk Społecznych. Zakład Farmakoekonomiki: Jakość życia i pieniądze w zdrowiu.
    21. Zakład Historii Medycyny: Muzeum Historii Medycyny  i Farmacji.

[Przesłano przez: Suchecka Wanda]

[Zdjęcie: Google StreetView]