Prof. dr hab. n. med. Damian Kusz, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM, wybrany na funkcję Przewodniczącego Kapituły Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, przyznającej Odznaczenie „Zasłużony dla Polskiej Ortopedii i Traumatologii”,  24  września br. w Kaliszu podczas „Dni Ortopedycznych PTOiTr.”, uhonorował tym wyróżnieniem jednego z najwybitniejszych obecnie ortopedów i traumatologów, prof. Josepha Schatzkera z kliniki w Toronto.

Prof. Schatzker to autor niezliczonych, powszechnie stosowanych, nowatorskich metod operacyjnych i podręczników oraz wychowawca wielu pokoleń wspaniałych i uznanych lekarzy. W swojej  laudacji prof. Damian Kusz podkreślił: „ z pewnością jest Pan Profesor niezwykle zasłużony dla światowej ortopedii i traumatologii. Ale to co my, Polacy, doceniamy najbardziej to fakt, że w tym wielkim świecie zawsze Pan Profesor pamięta o Naszym Kraju”.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

Prezentacja z "Dni Ortopedycznych PTOiTr"

Wręczenie medalu 1

Wręczenie medalu 2