3. już konfrontacje „Medycyna i Sztuka” – Med&Art 2015 i 4. Konfrontacje „Ucieczka ze świata ciszy”, odbędą się w piątek 9 października 2015 w Zabrzu – jak zwykle w gościnnym Teatrze Nowym (godz.18.00) i sąsiadującej siedzibie Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach (tu między innymi wystawa prac plastycznych osób niesłyszących i benefis znanego malarza tego kręgu - Mirosława Śledzia – o godz.17.00).

Honorowym patronem Konfrontacji jest Gospodarz Miasta Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. Przyjęli również zaproszenie do objęcia honorowym patronatem: Dziekan wydziału zabrzańskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Pan prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek oraz dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej prof. dr hab. inż. Marek Gzik. Konfrontacje Med&Art to spotkanie twórców i entuzjastów sztuki związanych profesjonalnie z medycyną. Wszystkie rodzaje muzyki od klasycznej do rockowej, poezja, malarstwo, fotografia, filmy. Konferencja powracająca do wiecznego sporu: na ile medycyna jest sztuką, a na ile techniką, ale też na ile w sztuce jest medycyny, a w medycynie sztuki. Spotkanie jest kontynuacją Konfrontacji, które odbywają się w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu już od wielu lat – we wszystkich nauka i sztuka, poszukiwania rozwiązań ratujących życie i radości dnia powszedniego łączyły lekarzy, naukowców, pacjentów i ich rodziny; promowały twórcze postawy. Konfrontacje Med&Art to dyskusje, popisy, rozrywka i zaduma, filozofia i nauka – w atmosferze wolności i szacunku, radości i swobody. Formuła spotkań zakłada występy, pokazy twórców, konfrontacje z materią, talentem, konfrontacje człowiek-człowiek, próba zmierzenia się z tym, czym medycyna mogłaby być a nie jest, a sztuka bywa. Konfrontacje twórców – hobbystów z profesjonalnym jury. Zapraszamy wszystkich lekarzy i studentów medycyny, ludzi wspierających usługi medyczne i naukowców; wszystkich, którzy pośrednio lub bezpośrednio związani są z medycyną. Proszę rozgłosić wśród znajomych, by nikt, dla którego spotkanie mogłoby być ważne nie ominął w tych dniach Zabrza.

WSTĘP WOLNY!!

Med.&Art. 2015 rozpoczynamy o 18.00 – piątek 9.10.2015  TEATR NOWY ZABRZE

Gwarantujemy - świetna publiczność, fantastyczni goście - na scenie i na widowni! Konfrontacje - jak co roku organizuje Zbigniew Nawrat (Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im prof. Zbigniewa Religi) i Mirosław Koperwas (znany aktywista kręgu osób z wadami słuchu).

Zbigniew Nawrat

Dane kontaktowe: