Polka w Europie logo

25 września br.  w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach rozpocznie się XIV Ogólnopolska Konferencja  „Polka w Europie”. Uczelnia jest patronem merytorycznym spotkania, a JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki objął Konferencję honorowym patronatem.

„Polka w Europie” to największa Konferencja edukacyjna dla polskich mediów, organizowana cyklicznie od 2002 roku. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Stowarzyszenia „Dziennikarze dla Zdrowia”, zrzeszające dziennikarzy zajmujących się profilaktyką i ochroną zdrowia.

Tematem przewodnim konferencji będzie: "Medycyna XXI wieku - dokąd zmierzamy? Nowatorskie metody leczenia: diagnostyka, chirurgia, farmakoterapia, rehabilitacja".

Celem Konferencji jest zaznajomienie uczestników z systemami ochrony zdrowia w innych krajach, edukacja i profilaktyka, popularyzacja wiedzy o nowoczesnych metodach i kosztach leczenia, w szczególności chorób cywilizacyjnych. Takie spotkania przedstawicieli prasy ogólnopolskiej i regionalnej, oraz stacji radiowych i telewizyjnych z całej Polski sprzyjają nawiązaniu nowych kontaktów, co owocuje efektywnym dotarciem do opinii publicznej i powoduje wzrost świadomości społecznej w zakresie zdrowia.

Tematy poruszane w czasie Konferencji  „Polka w Europie” i wnioski z dyskusji znajdują odzwierciedlenie w artykułach prasowych, audycjach radiowych i programach telewizyjnych uczestniczących w Konferencji dziennikarzy.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]