Studenci Koła STN działającego przy II Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM, kierowanej przez Prof. dr hab. n. med. Ewę Nowalany-Kozielską, zostali docenieni na forum ogólnopolskim i międzynarodowym. Młodzi adepci przedstawili dwie prace na X Międzynarodowej i LIV Międzywydziałowej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych w dn. 21-22 maja 2015 w Katowicach i po jednej pracy w ramach 10th Białystok International Medical Congress for Young Scientists w dn. 14-16 maja 2015, XLVI Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych i I Międzynarodowej Konferencji Studentów Uczelni Medycznych w Szczecinie w dn. 16-18 kwietnia 2015 oraz Juvenes pro Medicina 2015 w Łodzi w dn. 22-23 maja.

Edyta Nowak, Tomasz Młyńczak, Katarzyna Pigoń i Artur Iwasieczko za pracę: „Trombektomia aspiracyjna w leczeniu zawału STEMI w ocenie ilościowej analizy perfuzji miokardium QuBE” wygłoszoną na konferencji w Szczecinie wyróżnieni zostali drugą nagrodą w kategorii prac niezabiegowych.  Studenci Agnieszka Biel, Daniel Okruta i Adam Bednarczyk za pracę: „Identification of factors that predispose to complications after implantation of pacemakers” zdobyli pierwszą nagrodę w kategorii Cardiosurgery and Interventional Cardiology na konferencji w Łodzi. Opiekunem drugiej pracy był lek. Grzegorz Banasik, absolwent Koła, obecnie słuchacz Studium Doktoranckiego SUM, a praca wygłoszona była po angielsku.

Wykorzystanie oprogramowania do ilościowej oceny perfuzji miokardium QuBE, udostępnionego przez Uniwersytet Medyczny w Rotterdamie, możliwe było dzięki wskazówkom i pomocy technicznej dr Mathijsa Vogelzanga.

Na koniec roku akademickiego 2014/2015 Koło skupiało dziesięciu studentów z Wydziału Lekarskiego w Zabrzu SUM z lat IV – VI (na zdjęciu od prawej): Artur Iwasieczko (przewodniczący Koła), Ewa Banaś, Kinga Tyrała, Monika Paniczek, Tomasz Młyńczak, Agnieszka Biel, Katarzyna Pigoń, Edyta Nowak, Daniel Okruta i Adam Bednarczyk.

Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów!
Dr hab. med. Andrzej Tomasik
Opiekun Koła STN przy II Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiologii