Prof. Ewa Mrukwa-Kominek

Prof. dr hab. n med. Ewa Mrukwa-Kominek, kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM, została członkiem Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Refrakcyjnych  i Chirurgów Zaćmy (ESCRS). Pani Profesor jest pierwszą Polką w historii ESCRS która będzie pełnoprawnym członkiem Zarządu przez kolejne 4 lata. Do tej pory, w latach 2014-2015, była reprezentantem Polski  jako członek współpracujący wybrany przez Zarząd.

Wyniki wyborów uzupełniających do Zarządu Towarzystwa ogłoszono podczas dorocznego kongresu  ESCRS, który odbywał się w dniach 5-9 września br. w Barcelonie. Ponad 6000 członków Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Refrakcyjnych i Chirurgów Zaćmy z ponad 100 krajów wybrało 5 członków spośród 12 nominowanych kandydatów.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]