Miasto Zdrowia baner

11 września w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędą się bezpłatne szkolenia z zakresu nowoczesnych rozwiązań w medycynie dedykowane pracownikom administracji publicznej, personelowi medycznemu i przedstawicielom ośrodków naukowych w ramach cyklu „Miasto Zdrowia” organizowanego w 9 miastach Polski, w tym także w Katowicach!

Uczestnicy w trakcie szkolenia pt. „Nowoczesne rozwiązania medyczne dla województw, regionów i miast” będą mogli dowiedzieć się czym są i jak działają Regionalne Platformy Wymiany Danych Medycznych na bazie konkretnych przykładów. Poznają możliwości związane z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań telemedycznych w praktyce i pozyskania środków na ich finansowanie.

Szkoleniu towarzyszyły będą dyskusje panelowe i wystąpienia przedstawicieli administracji samorządowej, przedsiębiorców związanych z branżą informatyczną oraz naukowców i specjalistów w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań w medycynie. Zgromadzeni prelegenci poruszą kwestie obecnego stanu systemów obsługujących służbę zdrowia w województwie śląskim i wyzwań, jakie stawiane są współczesnej opiece medycznej.

Dyskusji towarzyszyły będą warsztaty w czasie, których zaprezentowane zostaną wersje testowe aplikacji, które usprawniają funkcjonowanie systemów medycznych zintegrowanych w ramach jednego regionu. Odbędą się także praktyczne porady na temat pozyskiwania funduszy na projekty medyczne w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

Szkolenie odbędzie się 11 września 2015 w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. Przeprowadzone zostanie jeszcze w innych ośmiu miastach Polski w ramach ogólnopolskiego cyklu warsztatowego „Miasto Zdrowia”.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne i wymaga rejestracji na stronie: http://miastozdrowia.comarch.pl/katowice/

Agenda spotkania dostępna jest na stronie: http://miastozdrowia.comarch.pl/katowice/

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum jest partnerem i gospodarzem wydarzenia, którego inicjatorem jest globalny dostawca rozwiązań IT dla medycyny - COMARCH S.A.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki,  Wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandra Skowronek oraz Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]