Logo SUM

prof. zw. dr hab. n. przyr. Tadeusz Wilczok

Były Rektor Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach,
Prorektor ds. Nauki
oraz Dziekan Wydziału Farmaceutycznego i Oddziału analityki Medycznej.
Doktor honoris causa  Śląskiej Akademii Medycznej i Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Emerytowany Kierownik Katedry i Zakładu Biologii Molekularnej i Genetyki.

Członek wielu Towarzystw Naukowych, m. in. Polskiego Towarzystwa Biofizycznego
(w latach 1972-1976 przewodniczący Oddziału Katowickiego),
Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Polskiego Towarzystwa Biochemicznego,
Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego