Mateusz Duran - zawodnik AZS SUM, student 4 roku farmacji zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w ju - jitsu w kategorii wagowej do 85kg. W rozegranych w holenderskim Almere mistrzostwach wzięło udział 19 państw i ponad 300 zawodników, w śród których nie zabrakło światowej czołówki.

Mimo wymagających przeciwników Mateusz pewnie wygrywał kolejne walki pokonując reprezentantów Czarnogóry, Danii i Holandii. W czasie całego turnieju przegrał tylko jedną walkę, na losie której zaważył błąd techniczny popełniony przez naszego zawodnika. O medal przyszło Mateuszowi walczyć z reprezentującym Szwajcarię Nicolas Baez. Pojedynek zakończył się jednak wynikiem 19:9 nie pozostawiając żadnych wątpliwości, komu należy się miejsce na podium. W całym turnieju Polacy wypadli bardzo dobrze zdobywając w sumie 14 medali, ostatecznie zajęli 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Z przyjemnością informujemy także, że Mateusz Duran będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Tunisie w listopadzie 2015r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maciej Wroński
Prezes Klubu Uczelnianego AZS