Logo WLK19 czerwca br., z okazji zwieńczenia obchodów jubileuszu 40-lecia Wydziału Lekarskiego w Katowicach, o godz. 11.00 w auli im. prof. Witolda Zahorskiego odbędzie się uroczyste posiedzenie Rady Wydziału z udziałem przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, świata nauki, medycyny i gospodarki. Wieczorem odbędzie się uroczysty koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Wydział Lekarski w Katowicach (WLK) został powołany na mocy Zarządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 16 czerwca 1975 roku przekształcającego jeden Wyd
ział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w dwa wydziały: Wydział Lekarski z siedzibą w Katowicach i Wydział Lekarski z siedzibą w Zabrzu.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]