Operacja

Zespół specjalistów, którym kieruje prof. Paweł Lampe, przeprowadził jedną z pierwszych w Polsce i pierwszą w województwie śląskim operację guza wątroby bardzo niekorzystnie zlokalizowanego u pacjenta cierpiącego z powodu nowotworu.

Operacja 2

Cała procedura trwała kilka godzin i zakończyła się pełnym sukcesem. "To nadzieja dla chorych, u których zdiagnozowano guza wątroby, w postaci pierwotnej lub jako przerzut w przebiegu choroby nowotworowej, zlokalizowanego blisko newralgicznych naczyń krwionośnych. Taka lokalizacja wyklucza możliwość klasycznej interwencji chirurgicznej, która wciąż pozostaje bardzo ważną metodą leczenia" – podkreślił prof. Paweł Lampe, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM i ordynator Oddziału Chirurgii Przewodu Pokarmowego SP CSK im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

Operacja 4
[Przesłano przez: Agata Kalafarska]