Puchar

W dniach 22 i 23 maja br. w Poznaniu odbył się Finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej dla Wydziałów Lekarskich Uczelni Medycznych „SUPERHELISA 2015”, w którym studenci Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach zajęli III miejsce w klasyfikacji zespołowej. Wydział Lekarski w Katowicach reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Dudek, Olga Burzej i Aleksandra Rak.

Konkurs wygrała drużyna z UM w Warszawie, a II miejsce zajęła drużyna z UM w Poznaniu.

Eliminacje do konkursu składają się z trzech etapów: testu (100 pytań), egzaminu pisemnego (5 pytań otwartych) oraz finałowego egzaminu ustnego
(3 pytania). W ostatnim etapie uczestniczy 10 najlepszych uczestników, z drużyny SUM zakwalifikowały się aż dwie osoby – pani Aleksandra Rak i pani Aleksandra Dudek. Organizatorem tegorocznego finału była Katedra i Zakład Biochemii i Biologii Molekularnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]