Logo koła

Szanowni Państwo Pracownicy, Doktoranci i Studenci SUM,

W imieniu Profesora Tomasza Pietrzykowskiego, Katedry Teorii i Filozofii Prawa WPiA UŚ oraz Koła Naukowego Praw Zwierząt, pragniemy serdeczne zaprosić do udziału w seminarium naukowym „Dziś i jutro doświadczeń na zwierzętach”, które odbędzie się 11 czerwca 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji UŚ w Katowicach (ul. Bankowa 11b) od godz. 11:00.

Uchwalenie nowej ustawy wdrażającej aktualnie obowiązującą dyrektywę zamyka długi etap dyskusji nad właściwym sposobem regulacji wykorzystywania zwierząt do celów nauki i edukacji. Skłania jednocześnie do refleksji nad tym, co rzeczywiście udało się osiągnąć, jakie wady i zalety cechują ukształtowaną w ten sposób sytuację oraz na ile stan obecny można uznać go za docelowy, na ile zaś za jedynie kolejny, tymczasowy etap ewolucji standardów prawnych dotyczących używania zwierząt do celów doświadczalnych. Naszą intencją jest próba postawienia tego rodzaju pytań i zidentyfikowania tych aspektów eksperymentowania na zwierzętach, które w obecnej sytuacji uznać można za najważniejsze. Interesuje nas dyskusja nad etycznymi, prawnymi i naukowymi uwarunkowaniami wykorzystywania zwierząt w nauce zarówno na gruncie obecnie przyjętego modelu, jak i perspektyw jego dalszego rozwoju.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 4 czerwca 2015 roku na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Program wydarzenia będzie wkrótce dostępny na Facebooku Koła Naukowego Praw Zwierząt WPiA UŚ oraz stronach internetowych Katedry Teorii i Filozofii Prawa i Wydziału Prawa i Administracji UŚ.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]