Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Szkołę Letnią Kuźnia Młodych Talentów organizowaną przez Akademię Młodych Uczonych PAN. Przedsięwzięcie odbędzie się po raz pierwszy. KMT AMU powstała z myślą o młodych polskich naukowcach na wczesnym etapie kariery, jakim zazwyczaj są studia doktoranckie. Nadrzędnym celem Kuźni Młodych Talentów będzie rozwijanie umiejętności niezbędnych w pracy naukowej, wymiana doświadczeń między doktorantami. Tegoroczna edycja skierowana jest do naukowców, którzy swoje zainteresowania skupiają wokół nauk rolniczych, biologicznych, medycznych i matematycznych w celu nawiązania współpracy interdyscyplinarnej.

Kuźnia Młodych Talentów odbędzie się w dniach 26-28 czerwca 2015 roku w Domu Pracy Twórczej  Mądralin.

KMT będzie miała formę warsztatów połączonych z wykładami popularnonaukowymi i dyskusjami panelowymi poruszającymi ważne dla młodych naukowców kwestie. Wykładowcy zwrócą uwagę na potrzebę nawiązywania współpracy pomiędzy naukowcami reprezentującymi różne dziedziny. Przedstawione zostaną również korzyści płynące z udziału w interdyscyplinarnych projektach badawczych.

W trakcie warsztatów planowane jest przeprowadzenie szkoleń o następującej tematyce: pisanie publikacji naukowych, analiza statystyczna wyników badań oraz autoprezentacja i wystąpienia publiczne. Warsztaty będą prowadzone w trzech dziesięcioosobowych grupach, co pozwoli na indywidualne podejście prowadzącego do każdego z uczestników.

Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie nadsyłanych wniosków aplikacyjnych. Zgłoszenia będą zawierały opis najważniejszego osiągnięcia naukowego i przebiegu dotychczasowej kariery naukowej oraz  uzasadnienie chęci udziału w warsztatach (http://kmtamu.pl/rejestracja).

Nabór wniosków:  do 24 maja 2015 r.

Ogłoszenie wyników naboru: 2 czerwca 2015 r.

Więcej informacji na stronie:www.kmtamu.pl

Dołącz do nas na facebooku! www.facebook.com/kmtamu

W razie pytań prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do wysyłania wniosków aplikacyjnych!

Z wyrazami szacunku,
Rada Programowa KMT AMU