SOSORT 2015

W dniach 7-9 maja 2015 roku w hotelu Angelo w Katowicach odbyła się konferencja międzynarodowego towarzystwa naukowego SOSORT (Society on Scoliosis Orthopaedic Rehabilitation and Treatment)- 10th SOSORT Annual Meeting. W konferencji udział wzięli przedstawiciele 31 krajów z pięciu kontynentów. Najliczniej reprezentowane były środowiska specjalistów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch. Udział w obradach brali również doktoranci SUM-u.

Lokalnym organizatorem konferencji był kierownik Katedry i Kliniki Rehabilitacji (Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach) dr hab. Jacek Durmała, który w trakcie jej trwania został wybrany nowym prezydentem-elektem SOSORT-u.
11th SOSORT Annual Meetining odbędzie się w Albetcie (Kanada) w dniach 23-28 maja 2016 roku.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]