Logo SUM

30 kwietnia 2015 r. wojewoda opolski Ryszard Wilczyński wręczył dr hab. n. med. Teresie Kokot, prof. nadzw. SUM powołanie na konsultanta wojewódzkiego  w dziedzinie zdrowia publicznego dla województwa opolskiego. Pani dr hab. Teresa Kokot jest pracownikiem Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W pracy badawczej zajmuje się m.in. oceną kliniczną i leczeniem zaawansowanych postaci choroby nowotworowej ludzkim rekombinantowym czynnikiem martwicy nowotworu (Herec-TNF-alfa), badaniami dotyczącymi bioterapii chorób nowotworowych z wykorzystaniem rekombinowanej postaci TNFá, nowymi metodami leczenia chorób przewlekłych poprzez kliniczną ocenę współdziałania układu immunologicznego i neuroendokrynnego, oceną nowych możliwości terapii chorób reumatologicznych, wpływem czynników pro- i antyzdrowotnych determinujących występowanie chorób cywilizacyjnych, oceną jakości życia osób ze schorzeniami przewlekłymi oraz badaniami populacyjnymi osób w wieku podeszłym z uwzględnieniem kompleksowej oceny geriatrycznej.

/fragm. Biogramu: CDDMiF/

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]