Katedra i Klinika Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach jest organizatorem w dniach 7-9 maja br. Zjazdu/ XXII Sympozjum Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. Jest to szczególne wydarzenie w historii Towarzystwa, gdyż w związku z utworzeniem nowej specjalizacji, po raz pierwszy będzie to zjazd łączący endokrynologów i diabetologów dziecięcych. Miejscem Zjazdu jest hotel – centrum zjazdowe „Villa Verde” w Zawierciu.

Zjazd honorowym patronatem objął JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki oraz Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa.

W spotkaniu potwierdzili swój udział wybitni wykładowcy z Polski oraz ośmioro światowej sławy endokrynologów i diabetologów z Europy i Izraela. Celem promowania działalności naukowej najmłodszych uczestników Zjazdu przewidziana jest również prezentacja prac studentów kół naukowych polskich Uczelni Medycznych.

Szczegółowy program Zjazdu znajduje się na stronie internetowej PTED www.pted.pl/sympozja.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]