Logo konferencji

W dniach 7-9 maja 2015 roku w Katowicach odbędzie się międzynarodowa konferencja Towarzystwa Society on Scoliosis Orthopaedic and Rehabilitation Treatment (SOSORT) - 10th SOSORT Annual Meeting – International Conference on Conservative Management of Spinal Deformities,  poprzedzona Kursem Edukacyjnym 5th SOSORT Educational Course w dniach 5-6 maja 2015 r. Po zakończeniu konferencji, w dniu 9 maja odbędzie się również 2nd Research Course.

Konferencja i kurs mają na celu podsumowanie zdobytej wiedzy i wytyczenie nowych kierunków w dziedzinie leczenia skolioz.

Przewodniczącym komitetu naukowego jest dr n. med. Theodoros Grivas (Grecja). Zaproszeni do wygłoszenia wykładów zostali uznani specjaliści, m.in.:

• Dr Patrick Knott ( USA ) - Prezydent SOSORT,
  • Dr Manuel Rigo (Hiszpania) - Dyrektor medyczny Institut Elena Salva
  • Dr Vishvas Talwalkar ( USA ) – Przewodniczacy Komitetu Leczenia Nieoperacyjnego Scoliosis Research Society
  • Prof. dr hab. n. med. Waldemar Tomalak – Kierownik Zakładu Patofizjologii Układu Oddychania, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju
  • Prof. dr hab. n. med. Tomasz Kotwicki – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
  • Dr hab. n. med. Jacek Durmała – kierownik Katedry i Kliniki Rehabilitacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  • Podczas Konferencji omówiony zostanie szeroki wachlarz zagadnień z dziedziny diagnostyki i leczenia skolioz. Sesje naukowe poświecone będą między innymi deformacji tułowia i dysfunkcjom oddechowym w skoliozie idiopatycznej, fizjoterapii u chorych ze skoliozą, koncepcjom gorsetów w leczeniu skolioz, ocenie deformacji przy użyciu różnych technik obrazowania.

Przedzjazdowy Kurs Edukacyjny poświecony będzie  między innymi zagadnieniom aspektów psychologicznych skolioz idiopatycznych, nieinwazyjnych metod pomiaru asymetrii pleców, przedstawieniu najważniejszych szkół PSSE (Physiotherapy Scoliosis Specific Exercises) oraz  koncepcji gorsetów.

Do uczestnictwa w Konferencji zaproszeni są lekarze - specjaliści rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, ortopedzi, technicy ortopedyczni, terapeuci zajęciowi, pediatrzy, psychologowie, studenci kierunków związanych z tematyką Konferencji.

Konferencja odbędzie się w Hotelu Angelo w Katowicach, będzie prowadzona w języku angielskim.

Programy Konferencji i Kursów znajdują się na stronie internetowej www.sosort2015.com

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]