17 kwietnia br. w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyła się uroczystość rozdania dyplomów doktorskich i habilitacyjnych Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Uroczystość poprowadził Dziekan Wydziału  prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek. W uroczystości wzięli udział także: Prorektor ds. Nauki SUM prof. dr hab. n. med. Jan Duława, Prodziekani Wydziału: prof. dr hab. n. med. Sławomir Kasperczyk, prof. dr hab. n. med. Jacek Kasperski i dr hab. n. med. Zenon Czuba, prof. nadzw. SUM oraz promotorzy i bliscy osób promowanych.

Wśród zaproszonych gości byli również: Prezydent Miasta Zabrze - Małgorzata Mańka-Szulik, Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej - Czesława Winecka oraz Prezes Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach - dr Jacek Kozakiewicz.

Uchwałą Rady Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym przyznano trzynaście stopni doktora habilitowanego oraz trzydzieści pięć stopni doktora.

Tytuł doktora habilitowanego otrzymali:

• Brygida ADAMEK
  • Zenon BRZOZA