Plakat wykładu

zapraszają na wykład
WSZECHNICY NAUKOWO-KULTURALNEJ

Prof. Krzysztof A. Meissner
(Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski w Warszawie )
„Granice poznania w nauce”

23 kwietnia 2015 r. (czwartek), godz. 16.00
Willa Caro
ul. Dolnych Wałów 8a

[Przesłano przez: M. Henke]

Notka biograficzna

Prof. Krzysztof Meissner ur. w 1961 jest fizykiem teoretykiem, specjalistą w zakresie teorii cząstek elementarnych. Studia ukończył w roku 1985 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł profesora uzyskał w 2006 roku. Cała kariera akademicka Profesora jest związana z tą uczelnią. W latach 2009-2011 był dyrektorem naukowym Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Prof. Meissner odbył dłuższe staże w czołowych ośrodkach naukowych fizyki jądrowej w Europie: Politechnice Federalnej - ETH Zurych, CERN Genewa, Międzynarodowym centrum Fizyki Teoretycznej - ICTP Triest, Uniwersytecie Paris VII, i Max Planck Institute w Poczdamie.

Profesor Meissner wygłosił ponad sto wykładów w czołowych ośrodkach naukowych świata jak: Harvard, MIT, Princeton, Oxford, Cambridge, Perimeter Institute oraz w uniwersytetach w Montrealu i wielu miastach europejskich. Opublikował pk. 50 prac (m.in. w Physical Review Letters, Physical Review, Nuclear Physics, Physics Letters) cytowanych ponad 1700 razy. Za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej w dziedzinie fizyki i za osiągnięcia w działalności na rzecz popularyzacji nauki został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.