W dniach 27-29 marca 2015 r. w ośrodku Wyspa Zdrowia Wellness & SPA w Ustroniu odbyło się spotkanie Przedstawicieli STN-ów uczelni medycznych tj.: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Pierwszego dnia, tuż po zakwaterowaniu, odbyła się uroczysta kolacja, następnie wszyscy uczestnicy spotkali się na imprezie integracyjnej w hotelowym klubie „Wulkan”. Pomimo towarzyszącego zmęczenia z twarzy nikomu nie schodził uśmiech zadowolenia, przybyli okazali się wspaniałymi ludźmi.

Sobotę rozpoczęto od naładowania baterii na dzień pełen wrażeń. Tuż po pysznym śniadaniu uczestnicy wyruszyli zwiedzać okolicę. Efektem tego wyjścia był wjazd kolejką linową na Czantorię. Po powrocie do ośrodka i rozgrzaniu zmarzniętych kości przyszedł czas na zaplanowany wcześniej panel dyskusyjny podczas którego wymieniono się doświadczeniami związanymi z organizowaniem Konferencji i próbowano odnaleźć „zloty środek” na porozumienie się STN z innymi Organizacjami Studenckimi działającymi na poszczególnych uczelniach. Poruszono także kwestię finansowania STN oraz warunki przyznawania stypendium Rektora i Ministra, zastanawiano się również jak skutecznie promować STN wśród studentów. Po kilku godzinach trwania panelu przyszedł czas na góralskiego grilla, gdzie oprócz kiełbasy i skrzydełek można było dostać chleb ze smalcem i ogórkiem (cieszył się on ogromną popularnością) oraz kolorową, wiosenną sałatkę.

W niedzielę rano uczestnicy przygnębieni zeszli na śniadanie, a to za sprawą zbliżającego się powrotu do domu. Żegnając się pojawiły się uściski i łzy smutku, nikt nie chciał się rozstawać, wyjazd trwał zdecydowanie za krótko.

Wszyscy wyjechali z miłymi wspomnieniami i nadzieją, że niedługo się spotkają w Katowicach, Warszawie lub Poznaniu. Za niezwykłą atmosferę panującą na wyjeździe oraz za jego organizację odpowiadał Zarząd STN Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Katarzyna Major
Przewodnicząca Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego