W sobotę 11 kwietnia, w związku z obchodzonym w tym miesiącu „Światowym Dniem Zdrowia”, na terenie Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, przy ul. Medyków 8 odbyła się akcja prozdrowotna mająca na celu popularyzację zdrowego i aktywnego trybu życia.

Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych: Zumby, gimnastyki odchudzającej i wielu innych.  Można było również nauczyć się prawidłowo chodzić z kijkami (nordic walking). Ten rodzaj treningu pociąga za sobą wiele korzyści: odciążenie stawów kończyn dolnych i kręgosłupa, poprawę formy, siły i gibkość.  Dodatkowymi atrakcjami był pokaz boksu, porady kosmetyczne i możliwość skorzystania z masażu relaksacyjnego. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy oraz badanie postawy ciała dziecka.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]