Studenci kierunku biotechnologia medyczna Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, serdecznie zapraszają do udziału w VIII edycji Warsztatów „DNA-Encyklopedia Życia” , które odbędą się  17 kwietnia przy Placu Stulecia w Sosnowcu w godzinach  10.00-17.00.

Jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie koordynowane przez Akademickie Stowarzyszenie Studentów Biotechnologii, które odbywa się corocznie w największych miastach Polski m.in. Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

W trakcie wydarzenia planowane są pokazy doświadczeń naukowych, pokazy i degustacja kuchni molekularnej, prezentacja preparatów mikroskopowych, zapoznanie publiczności z działalnością w obszarze biotechnologii, wystawa zdjęć promująca biotechnologię, konkursy z udziałem przechodniów oraz zaproszonych szkół.

Celem Warsztatów jest popularyzowanie wiedzy z zakresu biotechnologii oraz uświadamianie jak ważny jest rozwój nauki i badań naukowych.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]