Baner konferencji

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum zapraszają 20 marca 2015 na konferencję „Nowe Wyzwania dla Medycyny i Informatyki”. To inicjatywa wspólna dla środowiska naukowego, medycznego i informatycznego. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne, które od lat usprawniają systemy medyczne w Europie!

Medycyna i informatyka to obecnie jedne z najprężniej rozwijających się dziedzin życia. Jednocześnie przykłady ostatnich miesięcy wykazały autentyczną potrzebę zacieśnienia współpracy w tych obszarach i wdrożenia w placówkach zdrowia systemów informatycznych ułatwiających sprawne funkcjonowanie tych jednostek, przyjazną obsługę pacjentów, a przede wszystkim zagwarantowanie bezpieczeństwa danych wrażliwych. Nowe regulacje prawne w tej sprawie zaczną obowiązywać od 2017 roku. Przygotowania do ich zastosowania już się rozpoczęły.

Celem konferencji jest pomoc w  wypracowaniu rozwiązań technologicznych dla poprawy dostępności informacji medycznych pacjentów, zapewnienie bezpieczeństwa danych wrażliwych oraz identyfikacja problemów i zagrożeń w zmieniających się uwarunkowaniach prawnych systemów zarządzania służbą zdrowia. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną dobre praktyki w organizacji opieki zdrowotnej w Europie Zachodniej, ze szczególnym uwzględnieniem opieki nad osobami starszymi, oraz najciekawsze projekty medyczne w zakresie przetwarzania 3D, medycyny regeneracyjnej oraz segmentacji obrazów tomograficznych.

O patronat honorowy nad konferencją poproszeni zostali: marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa oraz JM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki.

Udział w konferencji jest bezpłatny!

Termin: 20 marca 2015 r.
Miejsce: Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, Katowice, ul. Ligocka 103

Formularz rejestracyjny dostępny na: pnt.euro-centrum.com.pl

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]