Porady ekspertów z zakresu zdrowia i urody, możliwość wykonania badań profilaktycznych, a dla relaksu masaż i spotkanie z książką – te i wiele innych atrakcji przygotowano dla kobiet i ich rodzin podczas odbywającego się 6 marca na Wydziale Nauk o Zdrowiu SUM  w Katowicach „Dnia kobiet ze zdrowiem” zorganizowanego przez: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Urząd Miasta Katowice.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.:  Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. Joanna Lewin-Kowalik, Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. Krystyna Olczyk, Kanclerz SUM dr Bernadeta Kuraszewska, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Barbara Daniel, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej katowickiego magistratu  Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, Kierownik referatu ds. PFRON Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Agnieszka Przeniosło, Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Marszałkowskiego Jan Zieliński, Poseł na Sejm RP dr Jerzy Ziętek, Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii dr Dariusz Jorg, Władze Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Pełnomocnik Rektora ds. Studentów Niepełnosprawnych  dr hab. Ryszard Plinta.

Organizatorzy zapewnili bogaty program warsztatów  dotyczących m.in. nauki samobadania piersi, oceny wad postawy u dzieci, analizy  parametrów: ciśnienia tętniczego krwi, glukozy  we krwi, pomiaru tkanki tłuszczowej, oceny wskaźnika BMI, profilaktyki zespołów bólowych kręgosłupa, oceny stanu psychicznego, wczesnego rozpoznawania depresji, technik relaksacji, aktywności fizycznej i wiele innych. Przez cały dzień Panie mogły skorzystać m.in. z porad ginekologa i endokrynologa, lekarza specjalisty z zakresu ginekologii dziecięcej i dziewczęcej, kardiologa, kardiologa dziecięcego, pediatry alergologa, chirurga, lekarza specjalisty medycyny estetycznej, położnej, pielęgniarki i fizjoterapeuty. Była to także doskonała okazja do zrobienia badań profilaktycznych m.in. mammografii, cytologii czy pomiaru glukozy.

Można było wziąć również udział w bezpłatnych konsultacjach dietetyka, a dla  odprężenia skorzystać z  masaży, spróbować swoich umiejętności w projektowaniu własnej biżuterii i zasięgnąć  rad stylisty, wizażysty, kosmetyczki, stylisty fryzur czy  braffiterki.  To już druga edycja „Dnia kobiet ze zdrowiem”. Wzięło w niej udział ponad tysiąc osób.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]