Baner URAP

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajął 4 miejsce wśród polskich uczelni i 509 na świecie w  dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu według rankingu University Ranking by Academic Performance (URAP).

Ranking opracowano w Instytucie Informatyki Middle East Technical University w Turcji. Obejmuje on 2000 uczelni wyższych z całego świata. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzony został ranking jednostek szkolnictwa wyższego aż w 23 dziedzinach naukowych.

Ranking ten jest w całości oparty na obiektywnych danych pozyskanych ze źródeł bibliometrycznych:

Artykuły –miara aktywności naukowej na podstawie artykułów  opublikowanych w latach 2010-2012 i indeksowanych w bazie Web of Science.

Cytowalność  - jest miarą wpływu prac badawczych na podstawie liczby cytowań uzyskanych w latach 2010-2012 w artykułach opublikowanych w latach 2010-2012 i indeksowanych w bazie Web of Science.

Article Impact Total (AIT)-  jest miarą produktywności naukowej z uwzględnieniem współczynnika cytowań do ilości publikacji  (CPP – średnia liczba cytowań przypadająca na publikację) w odniesieniu do światowego współczynnika CPP w 23 dziedzinach w latach 2011-2013.

Citation Impact Total (CIT)-  jest miarą wpływu prac badawczych z uwzględnieniem współczynnika cytowań do ilości publikacji  (CPP – średnia liczba cytowań przypadająca na publikację) w odniesieniu do światowego współczynnika CPP w 23 dziedzinach w latach 2011-2013.

Współpraca międzynarodowa – dane dotyczą współpracy międzynarodowej w oparciu o całkowitą liczbę publikacji dokonanych  we współpracy z zagranicznymi uczelniami na podstawie InCities  z lat 2010-2012.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]