Emerytowany Kierownik Katedry i Zakładu Patologii Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu,

Profesor zwyczajny  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,
Prodziekan Wydziału Farmaceutycznego w latach 1978-1990,
dyrektor Instytutu Bioanalizy i Badania Środowiska Wydziału Farmaceutycznego,
członek wielu Komitetów i Towarzystw Naukowych m.in.: krajowego zespołu specjalistycznego w dziedzinie patomorfologii, Komitetu Terapii Doświadczalnej Wydziału VI PAN, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiego Towarzystwa Patologów,
odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, złotą odznaką „Zasłużony w rozwoju województwa katowickiego”.

Żegnamy szlachetnego i prawego człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego, cieszącego się autorytetem w środowisku medycznym.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłego składają:
Rektor, Senat
i społeczność Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w sobotę 14 lutego 2015 r. o godz. 11.00
w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach, po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym przy ul. Francuskiej.

[Przesłano przez: Ewa Kruszewska]

[Zdjęcie: CDDMiF]