Platynowy Laur

Kapituła Laurów Umiejętności i Kompetencji przyznała Panu Prof. dr hab. n. med. Przemysławowi Jałowieckiemu Platynowy Laur w kategorii :”Nauka i Innowacyjność”.

XXIII edycja Laurów Umiejętności i Kompetencji to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Uroczystość ta sprowadza na Śląsk najważniejsze postacie ze świata nauki, kultury, polityki i gospodarki. Finał tegorocznej edycji odbył się 17 stycznia 2015 roku podczas gali w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Kolejny raz nagrodzono wybitnych przedstawicieli samorządów terytorialnego i gospodarczego, przedsiębiorców, przedstawicieli nauki, kultury i medycyny. Najwyższe wyróżnienie, czyli Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji, Kapituła w tym roku przyznała Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisławowi Komorowskiemu. Zebranych gości przywitała Prezydent miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik: „To dziś, kolejny raz w tej sali, spotykają się ludzie, którzy nie tylko kochają Śląsk, nie tylko kochają Polskę, ale wiedzą, jak osiągać sukces. (…) Dlatego z taką radością czekamy zawsze na ten styczniowy wieczór aby spotkać się z tymi, którzy nie tylko tworzą tę naszą codzienną rzeczywistość, nie tylko osiągają sukcesy, ale dzielą się doświadczeniem i pozytywną energią. (…) Nasze serca są gorące i biją dla Śląska”. Z kolei Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, w swoim wystąpieniu podkreślał, jaką rolę pełnią wręczane wyróżnienia: „Uroczystość Laurów jest okazją do pokazania dobra, którego nie brakuje w naszym regionie – województwie śląskim i opolskim – i pokazania rozmiarów tego dobra”.

Ceremonię zakończył koncert pt. „Cudowny świat musicalu”. Wystąpiła orkiestra symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego z udziałem solistów warszawskiego Teatru ROMA: Edyty Krzemień, Ewy Prus, Łukasza Talika i Damiana Aleksandra.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

Dyplom