11 grudnia 2014 roku w auli im. prof. W. Zahorskiego w Wydziale Lekarskim w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się pierwsza, zorganizowana przez Zarząd STN Konferencja pt.: „Dołącz do STN!”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Dziekan Wydziału Lekarskiego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Jan E. Zejda, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr hab. n. hum. Lesław Niebrój oraz Kurator STN prof. dr hab. n med. Katarzyna Mizia- Stec.

Była to nowa inicjatywa Zarządu mająca na celu promocję organizacji jaką jest Studenckie Towarzystwa Naukowe oraz pokazanie wszystkim studentom Wydziałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach możliwości, jakie daje działalność naukowa.

Wykład honorowy, pt.: „Analiza danych w medycznych badaniach naukowych” poprowadził Dziekan WLK w Katowicach prof. dr hab. n. med. Jan E. Zejda. Następne wykłady skierowane były do studentów - „Co to jest i jak dołączyć do STN?”, „Dofinansowania - co i jak aby je otrzymać”, „Słowo klucz - abstrakt” oraz „Trochę więcej niż Google - czyli jak poszukiwać informacji w internecie” poprowadzili Członkowie Zarządu STN SUM w Katowicach.

Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na studentów, którzy licznie przybyli na to spotkanie, nie tyko z Wydziału Lekarskiego w Katowicach ale także z Bytomia, Zabrza i Sosnowca czekały słodkie niespodzianki oraz materiały promocyjne z logiem STN.

[Przesłano przez: Michał Henke]