Mateusz Duran – student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i reprezentant AZS SUM w judo został nowym mistrzem świata w Ju - Jitsu na rozegranych w Paryżu trzydniowych mistrzostwach.

O tytuł mistrzowski w kategorii do 85 kg rywalizowało 25 zawodników. Mimo wysokiej formy rywali Mateusz pewnie wygrywał kolejne walki i zapewnił sobie awans do finału. W ostatnim pojedynku przed czasem pokonał Duńczyka Willardaa Mikkel'a i tym samym sięgnął po najwyższe miejsce podium. To kolejny, po wysokich wynikach na Mistrzostwach Europy i w pucharze Polski, sukces tego zawodnika.

Na zdjęciach z trenerem Marianem Jasińskim oraz medalistkami Agnieszką Bergier (Budowlani Sosnowiec, I fighting, 49 kg) oraz Martyną Bierońską (Budowlani Sosnowiec, III fighting 55 kg, III ne waza 55 kg).

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]