14-15 września 2018 r., Auditorium Maximum UJ,  ul. Krupnicza 33, Kraków.

Baner

Zapraszamy na bezpłatną konferencję naukową "Mózg i Serce - choroby naczyniowe mózgu i serca" Katowice 21.04.2018r.

Baner

Konferencja organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe Dietetyki przy Zakładzie Żywienia Klinicznego i Diagnostyki Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i odbędzie się w dniach 19-20 maja 2018 r. w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251.

PKM

Specjaliści z Oddziału Klinicznego Okulistyki Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – prof. Edward Wylęgała i dr hab. Dariusz Dobrowolski, przeprowadzili pierwszy w Polsce i trzeci na świecie przeszczep komórek macierzystych nabłonka rogówki u dziecka.

Katedra

Zespół badawczy  Katedry Fizjologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w składzie dr n. med.  Adrian Smędowski, dr n. med.  Marita Pietrucha-Dutczak pod kierunkiem kierownika Katedry  prof. dr hab. n. med. Joanny Lewin-Kowalik  otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki w kwocie  1 121 620 zł na badania z wykorzystaniem nowatorskiej terapii tzw. białkiem nieśmiertelności w leczeniu jaskry.

SUM © 2016-2018