29 listopada w budynku Zakładu Adaptowanej Aktywności i Sportu Wydziału Nauk o Zdrowiu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku. Zajęcia rozpoczęło piętnaścioro dzieci w wieku 9-13 lat. Studenci otrzymali indeksy i wysłuchali wykładu Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr hab. n. med. Grażyny Markiewicz-Łoskot inauguracyjnego „Co zrobić żeby mieć zdrowe serce”.  Po wykładzie odbyły się pierwsze ćwiczenia - „Spotykają się dwie komórki - od poczęcia do narodzin” oraz wykład dla rodziców „Czy sport jest zawsze zdrowy”.

Na inauguracji obecni byli:  Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik, Prodziekani Wydziału Nauk o Zdrowiu: dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot i dr hab. n. hum. Lesław Niebrój, kierownik  Zakładu Promocji Zdrowia i Pielęgniarstwa Środowiskowego WNoZ dr hab. n. med. Tomasz Irzyniec  oraz koordynatorzy Uniwersytetu Pierwszego Wieku dr n. med. Anna Brzęk i mgr Michał Michalski.

Podczas comiesięcznych zajęć młodzi ludzie dowiedzą się m.in.  jak pomóc niepełnosprawnemu koledze, nauczą się udzielania pierwszej pomocy i poznają zasady prawidłowego odżywiania.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]