1 grudnia br. w auli A3 im. prof. W. Zahorskiego odbyło się uroczyste otwarcie III Sympozjum Naukowego Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tegoroczne Sympozjum ma szczególny charakter, gdyż odbywa się w ramach obchodów 40-lecia Wydziału.

Podobnie jak w poprzednich latach, jego celem jest wymiana informacji na temat projektów badawczych prowadzonych przez jednostki naukowe Wydziału. Sympozjum otworzyła sesja poświęcona rozwojowi naukowemu Wydziału Lekarskiego w Katowicach. Tematem był „Program Naukowy WLK – Potrzeby i Możliwości”. Wykłady, traktujące powyższy temat z punktu widzenia badań klinicznych i badań podstawowych, wygłosili:  prof. dr hab. n. med. Michał Tendera oraz prof. dr hab. n. med. Aleksander L. Sieroń. Sesję poprowadził przewodniczący Wydziałowej Komisji ds. Nauki prof. dr hab. n. med. Marek Hartleb. W sesji udział wzięli: JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. n. med. Jan Duława, Prorektor ds. Klinicznych dr hab. n. med. Damian Czyżewski, Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik, Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk, Dziekan Wydziału Lekarskiego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Jan Zejda, Kierownik Centrum Medycyny Doświadczalnej dr hab. n med. Jarosław Jerzy Barski, Prodziekani WLK, przedstawiciele innych Wydziałów SUM, liczni profesorowie i pracownicy Uniwersytetu. Organizatorami Sympozjum są Wydział Lekarski w Katowicach oraz Centrum Medycyny Doświadczalnej. Część plakatowa zakończy się 12 grudnia.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]