Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii w Polsce w 2014r. inicjuje cykliczne wydarzenie pod nazwą Barbórkowe Spotkanie Geriatryczne. Pierwszy zjazd odbędzie się w Katowicach 6 grudnia 2014 r.  i będzie poświęcony tematyce minimalizowania zagrożeń w opiece nad chorym geriatrycznym w warunkach szpitalnej izby przyjęć i w czasie hospitalizacji.

Zagadnienia związane z profesjonalizacją opieki nad osobami starszymi są coraz wyraźniej zauważane podczas zjazdów i spotkań środowisk medycznych. Misją Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii jest rozwijanie nauki i propagowanie najnowszej wiedzy na temat standardów leczenia osób starszych.

Integrując środowisko specjalistów geriatrów jesteśmy zobowiązani  dzielić się swoją wiedzą z kolegami i koleżankami innych specjalności medycznych oraz zachęcać lekarzy do wyboru pożądanych społecznie specjalizacji jaką jest niewątpliwie geriatria.

Serdecznie zachęcamy do współuczestniczenia w budowaniu nowej jakości opieki medycznej nad osobami starszymi wspierając dyfuzję wiedzy z dziedziny geriatrii.

W imieniu Zarządu Głównego
Dr hab. n. med. Barbara Gryglewska