W dniu 21 listopada 2014 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyło się dyplomatorium absolwentów Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Jego Magnificencja Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Prorektor ds. Klinicznych dr hab. n. med. Damian Czyżewski,  Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, Wiceprezes Śląskiej Izby Lekarskiej  dr Rafał Kiełkowski, ks. Andrzej Plaskowski – Duszpasterz Akademicki,  władze Wydziału, nauczyciele akademiccy oraz bliscy i rodziny absolwentów. Uroczysty wykład wygłosił prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała. Następnie absolwenci złożyli przysięgę lekarską i odebrali dyplomy.

Dyplomy ukończenia studiów wręczono 150 absolwentom kierunku lekarskiego oraz 112 absolwentom kierunku lekarsko-dentystycznego.

[Przesłano przez:  Agata Kalafarska]