Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik oraz Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk zostały uhonorowane Złotymi Laurami Umiejętności i Kompetencji w kategorii Medycyna i Inżynieria Biomedyczna. W tej samej kategorii nagrodzono również prof. dr hab. n. med. Pawła Buszmana. Nagrodę specjalną Orzeł Piastów Śląskich otrzymał prof. dr hab. n. med. Marian Zembala.

XXII edycja Laurów Umiejętności i Kompetencji to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Uroczystość ta sprowadza na Śląsk najważniejsze postacie ze świata nauki, kultury, polityki i gospodarki. Finał tegorocznej edycji odbył się 18 stycznia 2014 roku podczas gali w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. W gali uczestniczył m.in. JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki.

Kolejny raz Diamentowymi, Kryształowymi, Platynowymi oraz Złotymi Laurami nagrodzeni zostali ludzie wybitni, którzy swoją pracą i talentami kreują sukces w swoich organizacjach. Główne wyróżnienie, którym jest Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji, otrzymał Krzysztof Penderecki. Kapituła przyznała w tym roku po raz pierwszy Kryształowy Laur z Diamentem. Laureatem został Józef Hen – wybitny pisarz i publicysta.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]