29 października 2014 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu uroczyście zainaugurowali rok akademicki 2014/2015.

Uroczystość otworzyła dr hab. n. med. Jolanta Zalejska-Fiolka, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie uczestników powitali: Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk, Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym SUM prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek oraz zaproszeni goście: Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i Przewodniczący Rady Miasta Marian Czochara.

Na inauguracji obecni byli również Prodziekani: WLZ - dr hab. n. med. Zenon Czuba i Wydziału Nauk o Zdrowiu - prof. dr hab. n. med. Czesław Marcisz, a także prof. dr hab. n. med. Ewa Birkner, kierownik Katedry Biochemii oraz dr hab. n. med. Katarzyna Pawłowska-Góral, kierownik UTW Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej. Uczestnicy odebrali legitymacje z rąk Pani Prorektor prof. Krystyny Olczyk , a następnie wysłuchali wykładu inauguracyjnego prof. dr hab. Macieja Misiołka pt.: „Schorzenia nowotworowe głowy i szyi - jak zapobiegać?”

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]