W dniu 27.10.2014 roku w Auli-A3  im. Prof. W. Zahorskiego w Katowicach-Ligocie przy ul. Medyków 18, odbyło się Dyplomatorium absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych drugiego  stopnia na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo i fizjoterapia Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Uroczystego wręczenia dyplomów absolwentom dokonała prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Na uroczystość została zaproszona Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach dr Mariola Bartusek, która w  swoim wystąpieniu po raz kolejny uświadomiła absolwentom, iż powinni być dumni z  wykonywania swojego  zawodu.

W uroczystości ponadto udział wzięli: Prodziekan prof. dr hab. n. med. Czesław Marcisz oraz Prodziekan dr hab. n. hum. Lesław Niebrój, który wygłosił  bardzo interesujący wykład pt.” Czy praca może (nie) być pasją”

Swoją obecnością uroczystość uświetnili promotorzy, recenzenci, pozostali nauczyciele akademiccy. Ponadto w uroczystości wzięli udział członkowie rodzin absolwentów, przyjaciele, znajomi oraz pracownicy Dziekanatu.

W imieniu absolwentów podziękowania władzom Uczelni, Wydziału oraz wszystkim nauczycielom akademickim, za pomoc w zdobyciu wiedzy, dzięki której mogą profesjonalnie wykonywać swój zawód, służąc pomocą i wsparciem w najtrudniejszych chwilach życia - w obliczu choroby, rehabilitacji, cierpienia i śmierci, złożyła mgr Katarzyna Zborowska.

Następnie Przewodnicząca Wydziałowego Samorządu Studenckiego Pani Agata Grzyb, podziękowała za dotychczasową działalność na rzecz studentów Pani Katarzynie Zborowskiej, Panu Krzysztofowi Bystrzejewskiemu i Panu Michałowi Rżanemu.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]