Ministerstwo Zdrowia

Dzięki zaangażowaniu Pani Dziekan Wydziału Zdrowia Publicznego dr hab. n. farm. Elżbiety Grochowskiej-Niedworok w dniu 20 października 2014 r. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach uzyskał mianowanie Ministra Zdrowia do udziału we Wspólnych Działaniach tzw. Joint Actions w ramach III Programu Zdrowia UE w temacie: “Facilitating the sharing of good practices between the EU Member States on national policies related to unbalanced dietary habits and physical inactivity” w Priorytecie 1. Promoting health, preventing diseases and fostering supportive environments for healthy lifestyles taking into account the ”health in all policies” principle.

Celem Wspólnych Działań jest promowanie zdrowia w Europie poprzez zachęcanie państw członkowskich do podejmowania współpracy w celu ulepszania polityki zdrowotnej z korzyścią dla obywateli. Program ma wspierać i uzupełniać inicjatywy w zakresie zdrowia podejmowane przez państwa członkowskie.

W dniu 7 listopada 2014 r. w Luksemburgu odbędzie się spotkanie, w którym będzie uczestniczyć Pani Dziekan WZP dr hab. n. med. Elżbieta Grochowska-Niedworok.  Jego celem będzie podział zadań pomiędzy Partnerami Działań oraz doprecyzowanie szczegółów współpracy.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]