14 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu. Zajęcia rozpoczęło 230 słuchaczy.

W uroczystości udział wzięli: Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk, Prorektor ds. Klinicznych dr hab. n. med. Damian Czyżewski, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka, Poseł RP Witold Klepacz, Arkadiusz Chęciński -  Członek Zarządu Województwa śląskiego, Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu  Wilhelm Zych, Monika Zając – Dyrektor Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Grzegorz Hudzik , dr n. farm. Piotr Brukiewicz - Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej, przedstawiciele Rady Wydziału WFzOML i Wydziałów SUM.

Uroczystość otwarła dr hab. n. med. Katarzyna Pawłowska-Góral , kierownik Uniwersytetu Trzeciego Następnie głos zabrali:  prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk,  prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka oraz zaproszeni goście.

Podczas uroczystości Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk wręczyła także list gratulacyjny z okazji 91. urodzin Panu Józefowi Halembie - najstarszemu słuchaczowi Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wykład inauguracyjny pt.: „Rola żywności funkcjonalnej w racjonalnym żywieniu” wygłosiła  dr hab. n. farm. Elżbieta Grochowska-Niedworok.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]