WFzOML ul. Jedności 8

Miejsce: budynek Wydziału, Sosnowiec, ul. Jedności 8
od godz. 1200 do godz. 1600

23-24.10.2014.

• Wystąpienie Dziekana Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
    Prof. dr hab. Stanisława Boryczki
  • Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego.

23.10.2014.

• Wykład: GMO- szansa czy zagrożenie?
    Mgr Magdalena Kimsa-Dudek

24.10. 2014.

• Wykład: Miejsce biotechnologii i inżynierii tkanek oraz  inżynierii biomateriałów. Osiągnięcia i  perspektywy.
    Dr Artur Turek

23-24.10.2014.

Prezentacja wybranych Katedr

1200  - 1600
Zwiedzanie Katedr, zapoznanie się z metodami prowadzenia ćwiczeń, wyposażeniem sal laboratoryjnych, przykładowymi ćwiczeniami, spotkania z nauczycielami akademickimi, studentami‍‌ z Samorządu Studenckiego i Kół Naukowych.

Program warsztatów:

1. Katedra i Zakład Genetyki Medycznej: Genetyczna alchemia.
  2. Zakład Chemii Analitycznej: Kolorowe doświadczenia.
  3. Katedra i Zakład Żywności i Żywienia: Czy wiemy co jemy?
  4. Katedra i Zakład Immunologii i Serologii: Tajemnica kropli krwi.
  5. Katedra Farmacji Stosowanej. Zakład Technologii Postaci Leku: Zajrzyj w głąb inhalatora.
  6. Katedra i Zakład Patologii: Ciekawią Cię tajemnice? U nas możesz poznać tajemnice życia i chorób.
  7. Katedra i Zakład Biochemii: Zaczarowana Biochemia czyli jak otrzymać mydło, pastę do zębów i lód prawie z niczego?
  8. Katedra i Zakład Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa: Od rośliny leczniczej do preparatu naturalnego.
  9. Katedra i Zakład Biofarmacji: Chemia jest piękna, a farmacja jeszcze piękniejsza.
  10. Katedra i Zakład Podstawowych Nauk Biomedycznych: Badanie postawy ciała.
  11. Katedra Chemii Organicznej: Światło, zapach, kolor w chemii organicznej.
  12. Katedra i Zakład Biofizyki: Spektroskopia EPR i jej zastosowanie w medycynie i farmacji.
  13. Zakład Parazytologii: Czy wiesz co Cię gryzie?
  14. Zakład Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej: Biofabryki i medycyna.
  15. Biblioteka: Odwiedzajcie nas licznie – tradycyjnie i elektronicznie.
  16. Zakład Kosmetologii Katedry Kosmetologii: Tradycyjne i innowacyjne zabiegi proponowane przez współczesną Kosmetologię.
  17. Katedra i Zakład Mikrobiologii i Wirusologii: Czy grozi nam era post-antybiotykowa?
  18. Katedra i Zakład Biologii Molekularnej: Od genu do białka.
  19. Katedra Analizy Instrumentalnej: Spektrometr nie wróżka- prawdę Ci powie.
  20. Katedra i Zakład Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej: Medyczne laboratorium diagnostyczne w pigułce.
  21. Katedra Nauk Społecznych. Zakład Farmakoekonomiki. Jakość życia i pieniądze w zdrowiu

[Przesłano przez: Suchecka Wanda]

[Zdjęcie: Google StreetView]