III Międzynarodowy Kongres Bioekonomii logo

Dnia 19 września 2014 roku w Łodzi, już po raz trzeci ekonomiści, biolodzy, socjolodzy, naukowcy, a także przedsiębiorcy i samorządowcy spotkają się, aby wymienić informacje i doświadczenia związane z rolą bioekonomii w rozwoju gospodarczym. III Międzynarodowy Kongres Bioekonomii odbędzie się  w andel's Hotel Łódź, przy ul. Ogrodowej 17.  Udział w Kongresie jest bezpłatny.

Zaplanowane podczas Kongresu panele skupią się głównie na takich zagadnieniach jak:

•   zielona infrastruktura jako elementarny składnik tworzenia smart cities;
  •   mechanizmy finansowania biogospodarki z uwzględnieniem funduszy strukturalnych w nowej  perspektywie finansowej;
  •   wydłużenie aktywności zawodowej poprzez promowanie koncepcji „srebrnej gospodarki”.

Dodatkowo w ramach warsztatów tematycznych podjęta zostanie dyskusja o zagrożeniach cywilizacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem wpływu hałasu na nasze zdrowie i komfort życia.

Szczegóły: http://www.bioekonomia.lodzkie.pl/

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]