Serdecznie zapraszamy na II Konfrontacje „Medycyna i Sztuka” - Med&Art 2014

Kiedy: 5 września 2014
Gdzie: Zabrze,  Teatr Nowy

www.konfrontacje.info

II Konfrontacje „Medycyna i Sztuka” - Med&Art 2014 odbędą się 5 września jako jedna z imprez „Zabrzańskiego Września“ tradycyjnego święta miasta.

Med&Art to spotkanie twórców i entuzjastów sztuki związanych profesjonalnie z medycyną, okazja do integracji środowiska, dobrej zabawy oraz odkrywania artystycznych pasji medyków.  Wszystkie rodzaje aktywności artystycznej przez nich uprawianej znajdują w czasie konfrontacji miejsce : proza, poezja, malarstwo, rzeźba, fotografia, film, muzyka w każdej odmianie. W ciągu sesji od popołudnia do nocy w foyer i na scenie Teatru Nowego  odbędą się prezentacje artystów i ich konfrontacje z profesjonalnym jury. Zapraszamy do udziału wszystkich lekarzy i studentów medycyny, naukowców, farmaceutów, ludzi wspierających usługi medyczne; wszystkich, którzy pośrednio lub bezpośrednio związani są z medycyną.

Organizator: Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi

Patronat: Prezydent m. Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik, Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Pan prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek oraz Dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej Pan prof. Marek Gzik

Program:

Prowadzenie Zbigniew Nawrat (pomysłodawca i główny organizator MA) i Jacek Sroczyński (laureat Turnieju Jednego Wiersza MA 2013)

• 17.00 Intro - Grupa Zawrat - Zbigniew Nawrat FRK, SUM z absolwentami SUM, Michałem Pułtorakiem i Marcinem Lipskim
  • 17.15 Kilka słów na powitanie Honorowi Patroni: Małgorzata Mańka - Szulik - Prezydent Miasta Zabrze, prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek - Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu  SUM w Katowicach oraz prof. Marek Gzik - Dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej
  • 17.20 Andrzej Jaworski SCCS + Małgosia Sikora
  • 17.50 Reanimators z Opola - Katarzyna Odziomek, Mieczysław Syrytczyk, Michał Rybczak, Jacek Polewiak, Marek Piętka, Marek Błaszczyk, Marek Kania
  • 18.30 Jazz Maciej Zieliński z zespołem
  • 19.00 Kącik literacki - proza: Ewa Hansel
  • 19.10 Elżbieta Janowska - Drong - sopran
  • 19.25 Kącik literacki - Rymżynier Sławomir Latos