W dniach 19-25 lipca br. dziesięcioro studentów kierunków lekarskich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach uczestniczyło w Szkole Letniej, która w tym roku obywała się w Nicei.

Wakacyjne wyjazdy studentów w ramach Szkoły Letniej odbywają się od 2008 r. na mocy trójstronnego porozumienia o współpracy, które SUM podpisał  z Uniwersytetem w Nicei oraz Uniwersytetem Technicznym w Monachium. Każdego roku jeden z Uniwersytetów organizuje szkołę letnią dla 10 studentów z każdej Uczelni.

Tematem przewodnim tegorocznych wykładów była neurologia. Wykłady i warsztaty poprowadzili wybitni specjaliści m.in. prof. Jean Bréaud i prof. Sabrina Sacconi z Uniwersytetu w Nicei, prof. Bernhard Hemmer i dr Holger Poppert z Uniwersytetu w Monachium. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach reprezentowali: dr hab. n. med. Monika Rudzińska – kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach oraz dr n. med. Maciej Wawrzyńczyk – z Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

Wykłady dotyczyły m.in. takich zagadnień jak: neuroborelioza, postępowanie w przypadkach udarów, choroby mięśniowo-nerwowe.

W trakcie pobytu studenci mieli okazję odwiedzić malownicze miasteczka Alp Francuskich, skosztować miejscowych specjałów oraz zwiedzić największe miasta Lazurowego Wybrzeża, wraz ze słynnym Monte Carlo.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]