Informujemy, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nabór wniosków w II konkursie w ramach programu strategicznego „Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych” – STRATEGMED.

Celem głównym programu jest uzyskanie zasadniczego postępu w zakresie zwalczania chorób cywilizacyjnych oraz medycyny regeneracyjnej na bazie wyników badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych w czterech obszarach:

1. kardiologii i kardiochirurgii;
  2. onkologii;
  3. neurologii i zmysłach;
  4. medycynie regeneracyjnej.

Program ma za zadanie stymulować wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki (w takich obszarach, jak np. biotechnologia, inżynieria biomedyczna). Wynikiem realizowanych projektów będzie opracowanie i wdrożenie nowych metod profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczych oraz rehabilitacyjnych.

Budżet Centrum przeznaczony na dofinansowanie projektów wyłonionych w II konkursie wynosi 220 mln PLN.

Nabór wniosków prowadzony jest do 23 września 2014.

Więcej informacji znajduje się na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

[Przesłano przez: Sabina Wejner]